19.06.17

14 день

Розважально – пошукова гра   
«Шукачі скарбів»
Мета: створити ситуацію колективної співпраці, взаємодопомоги, успіху; активізувати пізнавальну та винахідницьку діяльність дітей; формувати вміння  долати  перешкоди, за допомогою розуму знаходити правильні рішення життєвих ситуацій; виховувати повагу до товаришів, вміння звертатися за допомогою та самим допомагати іншим.
Гра проводиться на шкільному подвір’ї в останній день оздоровчого майданчика.
Ведуча: Вітаю вас, любі діти. Чи мріяв хтось із вас опинитися в загадковій країні та поринути в захоплюючі пригоди, повязані  з пошуком скарбу? Пропоную вам уявити, що ми з вами – шукачі скарбів і знаходимося в чудесній  країні Скарбляндії.
На нас чекають загадки, секрети, випробовування, підказки. Ми не будемо змагатися, хто перший. Перемогу здобудемо лише завдяки злагодженій роботі всієї команди шукачів.
Наше завдання – знайти скарб піратів. Але спершу потрібно пройти випробування, потім –  знайти ключ, лише завдяки ключеві ми знайдемо скарб. Пересуватися ми будемо від станції до станції на «Чарівному потязі». Пригадаймо правила безпеки .
Займіть свої місця! Рушаймо!

15.06.17

13 день

Інтелект та кіно
Які андроїди найпопулярніші? Адже серед них є справжні зірки! Давайте пригадаємо декого з них.
1.. Роботи-трансформери, такі знайомі вам іграшки та герої фільмів або мультфільмів, теж являються андроїдами!

А от їх історія почалася не від книги чи фільму, а від звичайних «незвичайних» іграшок. Спочатку зявилася серія іграшок від компаній Hasbro» та «TakaraTomy».

14.06.17

12 день

Інтелект та література
Які андроїди найпопулярніші? Адже серед них є справжні зірки! Давайте пригадаємо декого з них.
Айзек Азімов в багатьох своїх творах звертався до теми роботів та андроїдів, до етичних проблем, що з ними пов’язані. Наприклад, у своїй збірці оповідань «Я робот». Але, певно, вам знайоміший екранний герой його оповідань:

13.06.17

11 день

Інтелект та спорт

Якщо андроїд подібний до людини, а люди займаються спортом, то може є спорт для андроїдів? Певною мірою, так. Є навіть Олімпійські ігри андроїдів, які проводяться з 2010 року.
Роботи-андроїди змагаються між собою в різних спортивних дисциплінах – від футболу до боксу. Андроїди діляться на три класи: повністю автономні, напівавтономні та такі, що мають дистанційне керування.

12.06.17

10 день

Інтелект та робо-етика
З розвитком техніки та технології, з розповсюдженням роботів і в промисловості, і в побуті, люди все частіше почали бачити в них щось більше, ніж звичайну машину. А тим більше в роботах-андроїдах, які так схожі на самих людей. Цей момент співіснування «робот-людина» став головним в багатьох творах літератури та кінематографа.
Письменники-фантасти наділяють андроїдів здатністю не тільки проявляти емоції, але й дійсно їх відчувати. А перед вченими вже постає питання – де та межа у подібності робота до людини, за яку не варто виходити сучасній технології? Саме тому і з’явилася робо-етика.

09.06.17

9 день

Емоції
А чи здатні роботи плакати, співчувати, радіти? Чи є в андроїда емоції? 
Емоції андроїда – зовнішній прояв роботи програми. Навчити робота емоціям можна тільки прописавши відповідні команди в його програмі. Сумним його обличчя стає не від того, що йому сумно, а від того, що спрацьовують сенсори, їх сигнал обробляється і дає команду тим деталям, що відповідають за вираз обличчя!
Наприклад, японські вчені та інженери працюють над найемоційнішим андроїдом в світі. Навчити його проявляти емоції – це титанічний труд. Адже ми вчимося з власного досвіду, а от андроїд «вчиться» командами програми, яку створюють спеціально для нього.

08.06.17

8 день

Інтелект та студія танцю
А чи здатні роботи танцювати?  
Здавалося б, що тут такого? Насправді, навчити робота танцювати по-людськи - надскладне завдання. Річ у тому, що якщо під час повільної ходьби людина повністю переносить вагу тіла з ноги на ногу, то на бігу він цим нехтує, покладаючись на швидку зміну ніг. Із-за зміщення центру тяжіння відцентрова сила намагається "впустити" робота.

Люди вирішують це питання поворотом корпусу під час бігу - аналогічно в корпус робота також треба вбудувати додаткові сервомотори, щоб він міг і повертати корпус, і нахиляти його для компенсації відцентрової сили. Для танців також потрібно відрив обох ніг робота від землі, після чого він ще і повинен приземлитися. Відповідно, потрібні і відмінні сенсори, і ретельно виготовлені сервомотори, і спецматеріали, і потужний процесор для швидкої обробки безлічі параметрів.

07.06.17

7 день

Інтелект

Андроїди можуть «об’єднати свої зусилля» і створити рок-групу. Але в основі буде злагодженість їх програм. Музична імпровізація можлива тільки тоді, якщо її зафіксувати в програмі робота. Іншими словами, саме імпровізацією вона й не буде! Але музика, тим не менш, є:

06.06.17

6 день

Інтелект
Вікторина "Що ти знаєш про роботів?"
1. Від якого слова утворилося слово «робот»?
На чеському воно означає робота, але не проста праця, а виснажлива, що віднімає всі сили.
2. Що з’явилося першим – слово «робот» чи модель самого робота?
Саме слово «робот» з'явилося завдяки відомому чеському письменнику Карелу Чапеку, який написав в 1920 році науково-фантастичну п'єсу «Р.У.Р.» - «Росумські Універсальні Роботи».
3. Що означає слово андроїд?
Грецькою  «людиноподібний»
4. Який всесвітньо знаменитий художник зобразив креслення  робота, що своїм зовнішнім виглядом нагадував людину?

02.06.17

5 день

Комп’ютери

Андроїд – це не лише людиноподібний робот, це ще й операційна система. 
Що таке операційна система? 
Це програма, яка дає можливість використовувати можливості комп’ютера чи іншої подібної техніки, обладнання.

Операційні системи бувають різні, кожен може обирати на свій смак і в залежності від потреб. І одна із таких операційних систем і отримала назву «Андроїд».

4 день

Безпека в Інтернеті

Що потрібно знати про безпеку в Інтернеті кожному?

Перегляд мультфільмів та їх обговорення.


Найжахливіший тиждень Петрика